مقالات

چرا از تین کلاینت برای کسب و کار خود استفاده کنیم؟

چه تین کلاینتی مناسب کسب و کار ما است؟

با توجه به افزایش استفاده از محیط‌های مجازی و ایجاد زمینه برای کار از راه دور کارمندان، استفاده از محیط‌های محاسباتی مجازی و تین کلاینت ها به طور چشمگیری در حال گسترش است. در واقع، بازار تین کلاینت ها نشان دهنده امکان رشد قابل توجهی در حوزه پیشرفت فناوری فضای ابری است و آمار نشان می‌دهد که تا سال 2023، فروش سالانه آن به 1.23 میلیارد دلار رسیده است. استفاده از تکنولوژی تین کلاینت‌ها به کسب و کارها کمک می‌کند تا به اهداف مالی، انرژی و امنیت خود در سازمان ها و مراکز اداری خصوصی و یا دولتی دست یابند. این تکنولوژی به صورت پایدار و به‌روز برای مدیریت استفاده می‌شود و به هر کسی که به دنبال حفظ رقابت‌پذیری در صنعت خود است، توصیه می‌شود.

تین کلاینت چیست؟

تین کلاینت یک نوع کامپیوتر کوچک است که به منظور استفاده در شبکه‌های رایانه‌ای طراحی شده است. این دستگاه‌ها به تیم‌های فناوری اطلاعات اجازه می‌دهند تا یک زیرساخت دسکتاپ مجازی (VDI) راه‌اندازی کنند. تین کلاینت معمولاً به عنوان جایگزینی مناسب برای کامپیوتر شخصی معمولی (PC) مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مقایسه با مینی کامپیوترها، عملکرد تین کلاینت‌ها کمی پایین‌تر است، اما نسبت به زیروکلاینت‌ها عملکرد بهتری دارند. تین کلاینت می تواند از طریق یک اتصال از راه دور به سرور متصل ‌شود و در این صورت، نیازی به هارد دیسک جداگانه ندارد. آنها قابل حمل هستند، به خصوص زمانی که می‌توانند به هر مانیتور یا پروژکتوری متصل شوند. در بسیاری از موارد، یک کامپیوتر تین کلاینت جایگزین موثری برای کامپیوتر شخصی (PC) است. برای آشنایی بیشتر در خصوص مزایا و کاربرد های تین کلاینت و نیز برای اینکه بدانید روش استفاده از تین کلاینت چیست، می توانید به مقاله مربوطه مراجعه نمایید. استفاده از تین کلاینت‌ در بیشتر صنایع، به ویژه در سطح اداری، می‌تواند مفید باشد. هر محیط اداری می‌تواند از این کامپیوترهای کوچک و کارآمد استفاده کند. به عنوان مثال، صنایع توزیع خرده‌فروشی و تولید از آن‌ها برای وظایف عملیاتی استفاده می‌کنند. و به دلیل اینکه تین کلاینت ها بسیار کوچک هستند، می‌توانید آن‌ها را در هر جایی از جنله پشت مانیتور و یا روی دیوار نصب کنید که باعث نوآوری در عملکرد شما می شود. در یک محیط بهداشتی، کارشناسان پزشکی می‌توانند هنگام ورود به اتاق بیمار، با استفاده از یک تین کلاینت، به سوابق موجود در یک سرور مرکزی و امن دسترسی پیدا کنند.

مزایای استفاده از تین کلاینت برای کسب و کار ها

با توجه به اینکه تین کلاینت‌ها تقریبا در هر صنعتی اهمیت دارند، چه چیزی می تواند شما را متقاعد کند که شرکت شما آن‌ها را در به‌روزرسانی فناوری بعدی خود به کار بگیرد؟در ادامه می خواهیم به مزایا و دلایل استفاده از تین کلاینت برای کسب و کار خود بپردازیم.

 1. صرفه‌جویی در هزینه و انرژی
  صرفه‌جویی در هزینه، مزیت اصلی در خرید تین کلاینت است. با این کار، کمترین هزینه را برای راه‌اندازی کاربران جدید صرف خواهید کرد. استفاده از تین کلاینت‌ها مزیت‌های قابل توجهی در صرفه جویی مالی و منابع دارد. یکی از این مزیت‌ها، کاهش هزینه‌های سخت‌افزاری است. زیرا تین کلاینت‌ها نیاز به سخت‌افزار قدرتمند و پیچیده ندارند و می توانند از منابع مرکزی مانند سرور استفاده کنند. این به معنی کاهش هزینه‌های خرید و نگهداری سخت‌افزار است. در صورتی که بخواهبم از تین کلاینت ها به عنوان یک زیروکلاینت استفاده کنیم، دراین صورت آن ها نیاز به نصب و به‌روزرسانی نرم‌افزارها و سیستم‌عامل کمتری دارند. زیرا این عملیات بیشتر در سرورها انجام می‌شود و تغییرات جدید به طور خودکار روی تین کلاینت ها اعمال می شود. این منجر به صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های مدیریتی می‌شود. اگر وارد دفتر خود شده و حس کرده‌اید که حرارت یا صدا از همه ایستگاه‌های کاری شما منعکس می شود، این به معنای استفاده بیش از حد انرژی توسط ردیف‌های کامپیوتری است. این موضوع هزینه‌هایی را در بر می‌گیرد که به دو صورت ممکن است شما را متاثر کند. اولاً، مصرف بالای انرژی برای اجرای تعداد زیادی پردازنده و هارد درایو، منجر به افزایش قدرت مصرفی می‌شود که در نتیجه هزینه‌های برق را افزایش می‌دهد.استفاده از تین کلاینت ها کمک بسیار زیادی به کسب و کار ها می کند.
  ثانیاً، حرارت تولید شده توسط این تجهیزات نیاز به خنک کردن دارد که این مسئله باعث افزایش هزینه‌های سرمایشی دفتر شما می شود، تا بتوانید تجهیزات و کارمندانتان را در محیطی راحت نگه دارید. همچنین، تین کلاینت‌ها مصرف انرژی کمتری نسبت به کامپیوترهای شخصی دارند. با تمرکز پردازش ها در سرور، تین کلاینت‌ها نیاز به منابع بسیار کمتری دارند. این منجر به کاهش هزینه‌های انرژی و همچنین کاهش تأثیرات زیست‌محیطی مرتبط با مصرف انرژی می‌شود. در کل، استفاده از تین کلاینت‌ها منجر به صرفه‌جویی در هزینه‌های سخت‌افزاری، هزینه‌های نرم‌افزاری و مصرف بهینه انرژی می‌شود. علاوه بر این، مدیریت و پشتیبانی از تعداد زیادی از تین کلاینت‌ها نیز ساده‌تر است. به همین دلیل، شرکت‌ها و سازمان‌ها اغلب از این فناوری برای بهینه‌سازی هزینه‌ها و بهبود کارایی استفاده می‌کنند. با استفاده از تین کلاینت‌ها، این مشکلات می‌تواند به طور قابل توجهی کاهش یابد. تین کلاینت‌ها از سخت‌افزار کم قدرت‌تری استفاده می‌کنند و بیشتر از منابع مرکزی مانند سرورها بهره‌برداری می‌کنند. این به معنی کاهش قدرت مصرفی و حرارت تولید شده است. در نتیجه، هزینه‌های مربوط به برق و خنک کردن دفتر شما نیز کاهش می‌یابد. تین کلاینت‌ها راه حل‌هایی ارائه می‌دهند که مصرف برق بیش از حد 85 وات را کاهش می‌دهند و در سطح پایین تری نسبت به یک کامپیوتر سنتی قرار دارند. در کل، استفاده از تین کلاینت‌ها منجر به صرفه‌جویی در هزینه‌های سخت‌افزاری، هزینه‌های نرم‌افزاری و مصرف بهینه انرژی می‌شود. علاوه بر این، مدیریت و پشتیبانی از تعداد زیادی از تین کلاینت‌ها نسبت به تعداد بالای PC نیز ساده‌تر است. به همین دلیل، شرکت‌ها و سازمان‌ها اغلب از این فناوری برای بهینه‌سازی هزینه‌ها و بهبود کارایی استفاده می‌کنند.
 2. افزایش بهره‌وری
  کارمندانی که از تین کلاینت ها استفاده می‌کنند، می‌توانند کارهای خود را با کمترین وقفه انجام دهند که به افزایش بهره‌وری آنها و سودآوری شما نیز کمک می‌کند. با استفاده از تین کلاینت‌ها، کارمندان به راحتی می‌توانند به سیستم‌های خود دسترسی داشته باشند و از برنامه‌ها و اطلاعات مورد نیاز خود استفاده کنند. همچنین، با تمرکز بر روی سرورهای مرکزی، مدیران می‌توانند به راحتی نرم‌افزارها و به‌روزرسانی‌ها را بر روی همه کلاینت‌ها اعمال کنند، که زمان و هزینه‌های مربوط به نگهداری و به‌روزرسانی را کاهش می‌دهد. این به کارمندان اجازه می‌دهد تا بدون وقفه و با سرعت بیشتری کار کنند و در نتیجه بهره‌وری بیشتری را برای سازمان به ارمغان می‌آورد. به عنوان مثال، اکثر مدل های تین کلاینت اچ پی از پردازنده های قدرتمند Intel و AMD استفاده می‌کنند که عملکرد سریعی را فراهم می‌کنند. در بعضی از مدل ها، تین کلاینت های اچ پی دارای کارت گرافیک جداگانه هستند که به کاربران اجازه می‌دهد تا بازی ها و برنامه های گرافیکی را با کیفیت بالا تجربه کنند.
 3. مدیریت ساده
  تنظیمات مراقبت‌های بهداشتی نمونه دیگری است. با داشتن یک تین کلاینت در اتاق هر بیمار ، پزشکان و پرستاران زمان را صرفه جویی می‌کنند. بطوریکه دیگر نیازی به حمل لپتاپ یا تبلت از اتاقی به اتاق دیگر ندارند. هر کسی می‌تواند در محل دلخواه خود به سیستم دسترسی داشته باشد. و از رفت و آمد غیرضروری بین اتاق‌ها یا به اشتراک گذاری منابع فناوری اطلاعات جلوگیری شود.
 4. انعطاف پذیری شگفت انگیز
  تصور کنید که امکان دسترسی به کامپیوتر شخصی یا لپتاپ تان وجود نداشته باشد تا به فایل‌هایی که برای انجام پروژه خود نیاز دارید، دسترسی پیدا کنید. شما می‌توانید با ورود به هر تین کلاینت متصل به شبکه شرکت خود، به اطلاعات موردنیاز خود دسترسی پیدا کنید.با خرید تین کلاینت به کسب و کار خود رونق دهید.
 5. افزایش امنیت
  امروزه، تین کلاینت‌ها بیشتر از همیشه امن هستند. نرم‌افزار میزبان سرور تنها یکی از بخش‌هایی است که در برابر هک و نشت اطلاعات آزمایش‌های سختی را پشت سر گذاشته است. یه طور کلی تین کلاینت، دستگاه امنی است، زیرا هر کاربر محدود است به هر آنچه که در سطح محلی می‌تواند انجام دهد. آن‌ها نمی‌توانند نرم‌افزار جدید را با مجوزهای محلی دانلود کنند و اطلاعات را تغییر دهند.
 6. سازگار با ابر
  در حال حاضر از چه خدمات نرم‌افزاری برای ایستگاه‌های کاری خود استفاده می‌کنید؟ اگر چه شما می‌توانید از تقریبا هر سرویس ابری موجود روی یک دستگاه استاندارد استفاده کنید، اما راه‌اندازی اولیه و سازگاری مداوم ممکن است مشکلاتی ایجاد کند. برای هر سیستم ابری، از قوانین مختلفی برای فرمت فایل‌ها و مجوزها استفاده می‌شود.

نکاتی برای انتخاب تین کلاینت مناسب کسب و کار خود

اگر فکر خرید یک تین کلاینت را در سر دارید، احتمالا باید سوالاتی در خصوص نوع مدل، کارکرد، نحوه عملکرد و قیمت تین کلاینت ها داشته باشید. خوشبختانه، اعضای تیم فروش همراه سیستم طلایه درک خوبی ازینکه هر یک از مدل های تین کلاینت چه کاری می‌تواند انجام دهد، دارند. و شما را راهنمایی کنند که با توجه به نوع نیاز شما، کدام تین کلاینت مناسب کسب و کار شما است. شرکت همراه سیستم طلایه به عنوان گارانتی کننده اصلی و معتبر انواع مینی کامپیوتر، تین کلاینت و زیروکلاینت با داشتن مجوز های لازم از سازمان حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان و همچنین سامانه جامع گارانتی تمامی محصولات خود را با گارانتی اصلی همراه سیستم طلایه ارائه نموده و آرامش خیال مشتریان خود را تضمین می نماید. برای خرید انواع تین کلاینت می توانید به سایت همراه سیستم طلایه مراجعه نمایید و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید